Természetes a szobafestés, mint minden munkafolyamat tervezéssel kezdődik. Fontos számunkra is , hogy a minőségi alapanyagok és kiváló munka mellett a megrendelő izléseit is teljesen mértékben kiszolgáljuk. A tartós és igényes munka érdekében pedig elengedhetetlen ,hogy a megfelelő előkészítés mellet mi minden szabályt betartunk ami a festéshez szükséges.
Legfontosabb mozzanat egy használatban lévő lakásnál, hogy a különböző tárgyakat és eszközöket csoportosítsuk vagy kihordjuk a szobából. A bent maradt értékek tisztaságának megőrzése érdekében illetve,hogy a leheteő legkisebb helyen kelljen takarítani takarófóliákat használunk.
Ezek után következik a fal előkészítésének a folyamata. Egy használatban lévő lakás esetén nagyon fontos , hogy lekaparjuk a korábbi festékeket. A málló , felpattant festék felületeket el kell távolítani. Nagyon zsíros felületeket érdemes megcsiszolni mielőtt bármiylen munkának kezdünk neki ugyanis ezeken a felületeken nem tapadnak az anyagok.
Következő lépés a glettelés. A kisebb falhibák javítására az erre a célra használható eszközökkel a glett anyagot a fallal egy síkban a lehető legvékonyabb húzzuk el. A nagyobb hibákat gipsszel javítjuk. Teljes száradás után a felületet csiszoljuk. Nem hagyunk kiemelkedő részeket hiszen későbbiekben a festés után az kiüt és esztétikailag nem fog szép látványt nyújtani.
Következik az alapozás. Nagyon sokszor elkövetik azt a hibát , hogy ezt a lépést kihagyják. Bár a jó minőségű , modern festékek egészen jól fednek mégsem ajánlott ezt a folyamatot kihagyni. Bár valamivel több kiadást jelent ,de egy olyan kötőfelületet hozhatunk létre az alapozással, amely képes arra, hogy a későbbiekben felvitt festék egyenletes színárnyalatban fogja meg a falakat.
A díszítőelemek felhelyezését érdemes az alapozó rétegre helyezni. A polisztirol leceket vagy tapéta csíkokat a glettelt felülethez illesztjük , mivel bizonyos falfestékek tartalmaznak olyan alapanyagokat ami miatt bizonyos ragasztók nem tapadnak így ezek leeshetnek a falról .Ezért ajánljuk valamilyen mélyalapozott felületre ragasztani a díszítő elemeket.
Mindezek után jöhet a festés. Az első réteg teljes száradása után érdemes még egyszer átfesteni a felületet hogy esztétikailag makulátlan falakat kapjunk.
A mázoló munkák során a környezetünkben található tárgyak és szerkezetek felületeit egy- vagy többrétegű bevonattal látják el. Ezáltal a felületek ellenállnak a különböző fizikai és kémiai hatásoknak (időjárás, fény, savas esők stb.). A szín, a fényes vagy matt külső, a tükörsima vagy kissé érdes felület esztétikus megjelenést biztosítanak.
A mázolási munkák előkészítéséhez tartozik a falak és a padló védelme. Vastagabb fólianyagot érdemes itt is választani , hogy kisebb legyen a sérülés lehetősége valamint a huzat , vagy levegőmozgás sem mozdítja el.
Régebbi lakások esetében a mázolás természetesen nem csak ajtók-ablakokra vonatkozik.Ide tartoznak a különböző falon kívül futó fűtés vagy gáz csövek. A megfelelő munka érdekében ezt a folyamatot is érdemes szakemberre bízni. Vannak esetek amikor szükséges korróziógátló alapozót használni. Az alapos száradás után jöhet a mázolás ami a radiátorok , fűtéscsövek esetében zománcfestékkel történik. A sárgulás elkerülése érdekében érdemes radiátorzománcot használni .
Cégünknek nagyon fontos , hogy megrendelőink számára igényes szolgáltatást biztosítsunk. Szakembereink maximális szakértelemmel,tapasztalattal és felkészültéggel rendelkeznek. Munkájukat igényesen , lelkiismeretesen végzik és tisztán dolgoznak, hogy Önnek a lehető legkevesebb kelljen a takarítással fogalkoznia.